בריאות ויופי

בדיקות קרדיולוגיות

בדיקות קרדיולוגיות

בדיקות קרדיולוגיות משמשות כדי להבדיל בין נורמלי לתפקודים חריגים בגוף. במקרים מסוימים, בדיקות אלה מסייעות באבחון מחלת לב ובעיות אחרות הקשורות. בדיקות קרדיולוגיות נערכות על חולים עם חשד למחלות לב וכלי דם כגון מחלת לב כלילית. יתר לחץ דם, סוכרת והפרעות קצב לב. בדיקות אלה עשויות גם להיות הורה עבור סינון אנשים בסיכון להתקפי לב ושבץ.

כל הבדיקות והמיגע על קרדיולוגיות

ישנם סוגים שונים של בדיקות המבוצעות על ידי רופאים. כמה מן הנפוצים ביותר כוללים: אלקטרוקרדיוגרמה (א.ק.ג). אלקטרואנצפלוגרם (EEG), לחץ דם (BP), ו חיישן דופק (HRM). סוג הבדיקה המבוצעת יהיה תלוי במטרה שלה.

אק"ג משמש בדרך כלל לניטור הפעילות החשמלית של הלב. אק"ג משמש לעתים קרובות יותר אצל אנשים החשודים שיש hypercorrection לא מאובחנים של הפרעות קצב הלב. כאשר יש קצב לא סדיר בקצב הלב, זה נקרא הפרעות קצב. הצג מודד את ההתנגדות החשמלית של הלב כאשר הוא שואב דם דרכו.

פרופיל לב, לעומת זאת, הוא בדיקה המשמשת לאבחון ומדידת עוצמת הפעילות החריגה של הלב. זה מבוצע בדרך כלל לאחר האבחנה של המצב שלך נעשה. פרופיל לב גם מודד את כמות הלחץ בלב שלך. רמת מתח נחשבת גורם סיכון לדום לב. פרופיל לב וכלי דם יכול לשמש להקרנת חולים שיש להם לחץ דם גבוה. כולסטרול גבוה, וסוכרת מסוג 2.

בדיקה אבחנתית נוספת המשמשת לעתים קרובות היא אלקטרוקרדיוגרמה או א.ק.ג. א.ק.ג. יכול למדוד את הזרמים החשמליים המיוצרים על ידי הלב שלך בזמן שהוא פועם. א.ק.ג משמש לעתים קרובות יותר בתהליך המיון של אנשים החשודים במחלות לב לא מאובחנות כגון אי ספיקת לב או בעיות בקצב הלב. א.ק.ג. יכול לשמש גם כדי לסנן אנשים החשודים בהתקף לב קל.

בדיקת אלקטרופורזה המוגלובין או בדיקת לב מבוצעת גם היא בדרך כלל. בדיקת הלב משתמשת בצבע המוגלובין כדי לזהות את החריגות בתאי הדם האדומים. בדיקה זו יכולה לשמש גם כדי לפקח על רמות הסידן בדם.

לבסוף בדיקות קרדיולוגיות, בדיקת אוטם שריר הלב (MIA) היא הבדיקה הנפוצה ביותר המשמשת לקרדיולוגיה. בדיקה זו מסייעת לקבוע אם הלב שלך מתפקד כראוי או לא. מלבד זאת, בדיקות מיי גם לזהות את החריגות על שריר הלב שגורם אוטם שריר הלב (MIA). דוגמה לבדיקת מיי היא בדיקת ניטור לב סלקטיבית (SPMS) של חוסם בטא. SPMS משמש גם כדי לפקח על אנשים עם לחץ דם גבוה. היפרכולסטרולמיה, ואי ספיקת לב.

בדיקות קרדיולוגיות

צריכים לפנות לקרדיולוג? למה זה נועד

קרדיולוגיה היא תחום רחב מאוד ולכל בדיקה יש מטרות שונות. אתה צריך להבין את ההבדל בין בדיקות אלה, כך שאתה יכול לקבל מושג על איזה סוג של מבחן קרדיולוגיה אתה צריך. שלוש הבדיקות הנפוצות מוזכרות כאן, אבל יש הרבה יותר שניתן לבצע כדי לעזור לך לאבחן ולטפל במחלה שלך. מחלות לב וכלי דם יכול להיות רציני, אבל לדעת מה לעשות כאשר מתמודדים עם זה יכול לעשות הבדל עצום בחיים שלך.

בדיקה אחת כזו היא אלקטרוקרדיוגרמה או א.ק.ג. זהו הליך שבו מחשב משמש כדי להראות את הדחפים החשמליים בלב. א.ק.ג משמש בדרך כלל לבדיקת חריגות במקצבי הלב. תוצאה חיובית של א.ק.ג. פירושה שמשהו לא בסדר עם הלב שלך וזה יצטרך להיות במעקב נוסף.

האק"ג הוא בדיקה אבחנתית נוספת שבה סוגים שונים של אותות נאספים על ידי אלקטרודות המונחות על גופו של המטופל. דברים שונים יאותתו על נוכחות של תקלה בלב. הבדיקה בדרך כלל מראה פעילות חריגה באזור האבן השמאלי. חדר ימין, או עווית לב שמאל. אם אחד מהדברים האלה קיים. זה מצביע על נוכחות של מחלות לב.

כלי אבחון נוסף הוא צנתור הלב. קטטר מוכנס לוורידים של המטופל כדי לאפשר קריאה של מקצבי הלב שלו. ישנם סוגים שונים של קטטרים והם כוללים את קטטר הבלון, קטטר הצינור הדק, ואת קטטר פלסטיק. שיטות אחרות כוללות שימוש ב קרישת אינפרא-אדום ואבלציה של גלי רדיו. השיטה האחרונה היא מערכת ההקפאה.

סוג הבדיקה הסופי נקרא אקו-קרדיוגרפיה. בדיקה זו מודדת את כמות החמצן הנישא על ידי הדם לריאות. זה נעשה באמצעות מכשיר המודד את כמות האור שעובר דרך העורקים לתוך הלב. כמות נמוכה באופן חריג של חמצן בדם מצביעה על נוכחות של עורקים חסומים. אשר יכול להיות הגורם להתקף הלב.